Rišela Mīda Vampīru Akadēmija

Neparastākās no neparastākajiem

Esmu pamanījusi, ka gandrīz visas fantāzijas grāmatas rakstītas nevis no ierindas fantastiskās būtnes skatpunkta, bet gan no īpašākā starp īpašajiem skatpunkta. Laikam jau tas ir veids, kā vēl vairāk palielināt interesi lasīt.

Lasīt Vampīru Akadēmiju bija interesanti. Un galvenā varone nav  ierindas dampīre (jā, dampīre nevis vampīre), un viņas draudzene arī nav ierindas Moroi vampīre, jo Roze ir ēnu skartā sardze, taču Lisa spēj pārvaldīt ļoti reti sastopamu elementu.

Tātad. Pasaules koncepcija ir visai interesanta. (Lai gan no Rozes skatpunkta brīžiem nomācoša un negodīga.) Starp cilvēkiem vai nošķirti no tiem dzīvo Moroi vampīri, kas pārvalda kādu no elementiem un ir bāli un trausli, un pārtiek no asinīm; dampīri (Moroi un dampīra vai Moroi un cilvēka pēcnācēji), kas ir Moroi sargi, jo apveltīti ar to asajām maņām un cilvēku izturību; Strigoi vampīri (pārtapuši vai pārvērsti Moroi vampīri vai dampīri), kas barojoties nogalina upuri..

Moroi vampīri šajā cilvēkiem apslēptajā pasaulē ir tādi kā galvenie. Ir 12 Moroi aristokrātu dzimtas, viņu ievēlēta padome un karaliene. Protams, ir arī vienkāršie Moroi vampīri.

Dampīri sargā Moroi, jo ir spēcīgi un spēj viņus pasargāt. Tomēr galvenais iemesls ir, lai Moroi viņus cienītu un radītu pēcnācējus, jo dampīrs kopā ar dampīru bērnus nevar radīt. Tāpēc iznāk tā, ka dampīriem gandrīz nav savas dzīves, jo tie ar sirdi un dvēseli nododas sarga darbam.

Strigoi vampīri ir ļauni, un tie ir jāiznīcina.Taču viņi ir daudz spēcīgāki nekā Moroi un dampīri. Un viņiem nav dvēseles. Strigoi skaits kļūst arvien lielāks, bet Moroi un dampīru kļūst mazāk. Sķiet, ka…briest revolūcija.

Bet grāmata nav par politiku vai pasaules uzbūvi, vai ko tamlīdzīgu. Varbūt tikai mazliet.

Grāmata ir par skolniecēm-dampīri Rozi un Moroi vampīri Lisu, aristokrāti, vienīgo no savas dzimtas. Viņas ir labākās draudzenes, un tajā daļēji jāpateicas noslēpumainajai saiknei.

Vampīru skolas ikdienā ielaužas neatļauta mīlestība, draudzība un nodevība, pienākums. It kā jau – kā parasti. Tomēr sižets nav tik vienkāršs. Grāmata aizrauj. Smaidīt vai pat iesmieties liek Rozes sarkastiskie un asprātīgie izteicieni un domas, tomēr kopumā (un arī nākamajās grāmatās) dzīve nebūt nav jauka un laimīga. Ir daudz grūtību, ar kurām Rozmarijai Hetavejai jātiek galā.

Lasot grāmatu, atkārtoti novērtēju, ka vēlos to savā grāmatplauktā.

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže. Izdevusi Zvaigzne ABC.

Attēls no Zvaigzne ABC.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s