Rišela Mīda Vampīru Akadēmija. Asins zvērests

Šajā grāmatā Roze cīnās par sevi vairāk nekā jebkad. Par saviem uzskatiem, par savu taisnību, par savu mīlestību. Taču vissvarīgākais – Roze Hetaveja beidzot cīnā par sevi. Beidzot pirmajā vietā ir viņa, nevis Moroi.

Nolādēts!

„Nolādēts” – tās ir manas domas par grāmatas nobeigumu. Bet grāmatas raksturošanai varētu izmantot divus vārdus-Dimitrija medības. Vai varbūt, lai precīzāk, – neizdevušās Dimitrija medības. Šeit tad nu iederas tas mans „Nolādēts!.

Es atvainojos, ja aizskaršu kādu Dimitrija kvēlu pielūdzēju (tas ir, ja kāds vispār lasa grāmatas, piemēram, šo), bet – VAI TU NEVARĒJI NOMIRT, DIMITRIJ!?!

Es laikam jau esmu team Adrian, bet… Runājot par Adrianu, bez bet. Savukārt manās emocijās ir daudz bet. Es nevaru nomierināties; man galvā šaudās visādas domas un aiz tām vēl daudzi bet. Šoreiz esmu tik izteikti emocionāla, jo nobeidzošās daļas neizlasīšu drīz. Taču vispirms sākšu ar īsu notikumu atstāstu. Manas lielās pārdomas galu galā sākas pēdējās lappusēs.

Roze dodas medīt un nogalināt Dimitriju – Strigoi. Krievijā Roze satiek alķīmiķi, paziņo Belikoviem par Dimitrija nāvi, iepazīstas ar gara pārvaldītāju un viņas ēnu skarto sargu, kopā ar dažiem neapsolītajiem dodas uz Novisibirsku, kur viņu atrod un iesloga Dimitrijs (bet tas vairs nav Dimitrijs), kurš vēlas, lai Roze kļūtu par Strigoi, bet Roze aizbēg un gandrīz nogalina Dimitriju. Roze izglābj Lisu no vēl vienas – ļaunas – gara pārvaldītājas, atgriežas Svētā Vladimira Akadēmijā un šķiet, ka viss būs labi, bet Roze saņem sūtījumu no Dimitrija.

Nu, sasodīts! Vai tu tiešam nevarēji nomirt, Dimitrij? Ja tu Rozi patiešām mīlētu, tad mirtu un ļautu Rozei dzīvot tālāk. Bet tas jau nemaz nav Dimitrijs. Tas ir Strigoi.

Par „nemaz”. Iespējams, Roze ir atradusi pavedienu, kas var novest pie tā, ka Dimitriju var atdzīvināt (pēc manām domām, pilnīgi noteikti (un varbūt mazliet diemžēl, jo team Adrian), jo ir vēl 2 grāmatas). Nolādēts, jo man patīk Adrians, jo viņš patiešām Rozē ir līdz ausīm iemīlējies (negribu lietot vārdu ieķēries, kas vairāk piestāvētu Adriana personībai, jo šoreiz tas šķiet nopietni).

Bet jāatdzīst, ka būs interesanti lasīt, kā autore tiks galā ar Adrianu, ja Dimitriju atdzīvinās. Domājot par šo situācija, prātā ienāca daži ar to saistīti jautājumi, kas varētu attiekties uz visām grāmatām. Taču par tiem es gribētu uzrakstīt tad, kad būšu izlasījusi pēdējās grāmatas. Un te ir kāda problēma. Tās nav iztulkotas.

Tā ir daļēji izdevniecības, daļēji mana problēma. Arī atrisināt to var divos veidos. Ja izdevniecība izlemtu tulkot grāmatas, tad – prieks un laime! Bet tas, visticamāk, nenotiks, vismaz ne drīz. Tātad man pašai kaut kas jādara lietas labā, respektīvi, jālasa angļu valodā (!?!!!!!??!?!!!?!). Ja jums ir kādi ieteikumi saistībā ar lasīšanu angliski, lūdzu apmeklējiet lapu „Par lasīšanu angļu valodā”!

Runājot par tulkošanu, jāpateicas Laurai Dreižei. Tulkotas grāmatas valodas burvība, manuprāt, sastāv no 1/2 orģinālvalodas autora un 1/2 tulkotāja prasmēm. Man šķiet, ka Laura Dreiže savu daļu ir paveikusi lieliski, kaut gan neesmu lasījusi orģinālvalodā (pagaidām). Liels paldies!

Bet atgriežoties pie grāmatas, šī bija, manuprāt, visdrūmākā starp četrām iztulkotajām. Sajutos vientuļāk, nolemtāk, nomāktāk, jo Roze šo ceļojumu – Dimitrija medības – veica galvenokārt vienatnē. Tāpēc Rozei bieži nebija ierastās kompānijas – viņas draugu -, un viņa tik bieži neizmeta ko asprātīgu, bet varbūt pie tā vainojama pieaugšana. Man bija mazliet skumji arī tāpēc; man piertūka Rozes sarkastiskās piezīmes, viņas draiskā daba.

-Spriežot pēc viņas intonācijas…jā, uzreiz. Vai vēl ātrāk.

Un kādā brīdī, kad viss šķita pagalam bezpalīdzīgi, Adrians ar savu klātbūtni un raizēm par Lisu sniedza Rozei gribasspēku, bet man atvieglojumu. Šis teikums tik ļoti aizkustināja mani, kaut gan tajā it kā nav nekā īpaša, tomēr…tajā ir cerība. Ar šo frāzi Roze atguvās no vienaldzības miega, nespējas miglas.

Sev par brīnumu, attapos Adriana savērptajā sapnī.

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže. Izdevusi Zvaigzne ABC.

Attēls no Zvaigzne ABC.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s