Kīra Kesa Prinča līgava. Vienīgā

Kura gan negrib būt princese?

Lai gan – Amerika pat nepaspēja būt princese, viņa uzreiz kļuva par karalieni.

Tātad. Kura gan negrib būt princese? Man šķiet, visas meitenes grib būt princeses. Mazas meitenes, jaunietes, pieaugušas sievietes, vecmāmiņas. Protams, katrai ir savi iemesli, katrai ir savas īpašās vēlmes. Bet pat tas, ka mēs visas esam dažādas, īpašas, unikālas, nemaina faktu, ka mēs gribam būt princeses. Vienas to grib skaisto drēbju un bagātās dzīves dēļ, citas to grib varas dēļ, citas – lai mainītu pasauli. Un ne par vienu no šīm vai citām vēlmēm nevajadzētu nevienu vainot. Jo…pie velna pasaules taisnīguma un godīguma, un laimes trūkumu! Es arī gribu skaistu apģērbu, pirkt tiiiiiiiiiik daudz grāmatu, cik gribu un…gribēju rakstīt – princi, ar kuru mani vieno kaislīga mīlestība, – bet sapratu, ka to nenodrošinās pat princeses tituls.

Okei, par grāmatu, tas ir, par Vienīgo. Vai Amerikai viss beigsies „ilgi un laimīgi”? Tad jau redzēs.

Man, skaidrs, ka patika. Citādi jau nelasītu (un arī nerakstītu blogā). Bet šoreiz par kleitām mazāk, diemžel. Kamēr kleitas skapī, tikmēr Meksons un Amerika sadarbojas ar ziemeļu dumpiniekiem, savukārt pilij uzbrūk dienvidnieki.  Tad vienā brīdī Seleste kļūst par Amerikas labāko draudzeni, kas ir saprotoša, jauka un atklāta. Dīvaini. Bet, kas ķīvējas, tas mīlējas. Un arī ar Meksonu Amerika dara gan vienu, gan otru. Pa vidu tam visam Amerika ir drosmīga, pašaizliedzīga un taisnīga sabiedrības cerība. Nu, gluži kā karaliene.

Varbūt, esmu pārāk sarkastiska, bet pati esmu savaldīga un atturīga (nu, labi, kautrīga), taču Amerikas pārsteidzība, neapdomība un seku neapzināšanās brīžiem kaitināja visā trioloģijā.

Viss risinājās pārliecinoši un raiti, bet beigas šķita mazliet par daudz sasteigtas. Un, kas vēl man tajās nepatika: Ena vienkārši izkūpēja un netika vairs daudz pieminēta. Grāmatas sākumā Ena atzinās Amerikai, ka ir ieķērusies Aspenā, bet beigās Aspens un Lūsija bija kopā, samīlējušies viens otrā. Man šķiet, ka pavēstīt – Ena ir pazudusi, autorei bija vieglāk, nekā risināt radušos mīlas trijstūri. Bet varbūt, ka dzīvē tā notiek – viss galu galā nostājas savās vietās.

Atsauksme šobrīd būs tikai par šo daļu, jo divas iepriekšējās lasīju patiešām sen, turklāt – visa trioloģija ir mazliet saplūdusi. Varbūt kaut kad vēlāk, ja pārlasīšu.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Zālīte. Izdevusi Zvaigzne ABC.

Attēls no Zvaigzne ABC.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s