Sallija Grīna Tumšā puse

Grāmatas nosaukums oriģinālvalodā –  Half Bad

Galvenajam varonim Neitanam nav tikai tumšā un sliktā, un ļaunā puse. Viņš ir jauktasinis – pa pusei melns, pa pusei balts burvis. Bet, ja tēvs ir spēcīgākais un brutālākais (nogalina, lai apēstu burvju sirdis, caur kurām var iegūt citu burvju spējas) melnaisiņu burvis, tad neviens nemaz negrib saskatīt gaišo pusi.

Tā nu Neitans ir ieslēgts būrī.

Skarbi. Nežēlastīgi. Ļauni.

Un kas to izdarīja? Baltasiņu burvji. Protams, ka pasaulē nav taisnības.

Okei, rezumējums ir tāds – Neitana dzīve nav nekāds rožu dārzs. Viņam nākas iet caur bieziem un tumšiem mežiem, augstiem un saltiem kalniem, milzīgām bezspēcības un bezcerības pļavām un pat pāri cilvēkiem. Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

Tas man laikam arī visvairāk patika – galvenā varoņa ceļojums, stāsta ritējums, kas likās īsts.

Pag, pag, nē. Vislabāk man patika grāmatas varoņu – burvju – acis. Autore tās, konkrētāk, acu zīlītes, aprakstīja kā kaut ko līdzīgu galaktikām – košas un īpatnējas krāsas ar tādiem kā mirdzumiņiem, maziem dimantiņiem, kas nepārtraukti (līdz nāvei) kustās. Tie ir kā atspīdumi, kaut kas mirguļojošs, un tie virpuļo, iemirdzas un izdziest un…ahhh

Kafijas krāsas acis ar zelta mirdzumiem, melnas acis ar tumšiem, trīsstūrainiem atspīdumiem, mutuļojošas akvamarīna acis, kas kustās kā jūra, gaiši zilas acis ar mainīgiem safīrziliem dārgakmeņiem, pelēki zilas acis ar sudraba gabaliņiem, kas griežas un kūleņo. (šīs rindkopas informāciju atradu http://www.halfbadworld.com)

ahhh…

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga. Izdevusi Zvaigzne ABC.

Attēls no Zvaigzne ABC.

Viena doma par “Sallija Grīna Tumšā puse

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s