Holija Bleka & Kasandra Klēra Maģistrija. Dzelzs Pārbaudījums

Sajūta bija mazliet… kā atgriešanās Cūkkārpā. Bet tikai mazliet. Ļoti mazliet. Un gandrīz viss tomēr bija savādāk. Citādāk.

 Tu nezini, kas esi.

Runājot par grāmatu, galvenais varonis tik tiešām nenojauš, kas viņš ir un ko spēj. Bet patiesībā mēs katrs brīžiem nepazīstam sevi.

Sākums šai grāmatai,  kad varonis ierodas burvju skolā, Maģistrijā, bija pilnīgi apgriezts Harija domām un pirmajiem soļiem savā burvju skolā. (Es vienkārši nevaru šo grāmatu nesalīdzināt ar Roulingas grāmatām.) Galvenais varonis, Kolums Hants, ne par ko nevēlas doties uz Maģistriju, jo viņa tēvs maģijas dēļ ir zaudējis savu sievu, Koluma māti, tāpēc, kad Kolu pieņem šajā skolā, viņš uz to dodas ar lielām bailēm, ka arī viņš mirs.

Šķiet, ka šī neomulīgā un tēva radītā sliktā iespaida par maģiju dēļ, Kolums it nemaz nepriecājas par mācībām burvju skolā, tāpēc, protams, arī es kā lasītāja nepriecājos. Un pati skola, Maģistrija, atrodas alās, kas gan man, gan galvenajam varonim neveicināja papildu patiku.

Tālāk – no kāda skatpunkta rakstīta grāmata. (Ā, vēl viena līdzība ar Roulingas grāmatām – galvenie varoņi ir divi zēni un meitene.) Vienā brīdī šķita, ka grāmata rakstīta no tāda kā “Rona” skatpunkta, un tas, protams, bija mazliet interesanti – uzzināt kā jūtas “pasaules glābēja – varoņa” draugs . Liekas, ka Kola labākais draugs ir pasaules glābējs, bet tad – BOOOM!!!

Tas autorēm labi izdevās. Pārsteigums beigās bija liels. Protams, palika kaut kādi momenti, kas īsti negāja kopā, bet laikam jau būs vēl piecas grāmatas, kurās visu noskaidrot. Bet, lai uzzinātu, kas bija tas Boom!!!, jāizlasa grāmata.

Un par to lasīšanu. Galvenajam varonim ir 12 gadi. Un ja es lasu grāmatu, kurā galvenajam varonim ir 12 gadi, tad milzīga uzslava grāmatas vizuālajiem noformētājiem, tulkotājai, bet galvenais – autorēm.

Nobeigumā divi citāti, kas ir… diezgan dziļdomīgi un filozofiski.

Haosa pretsvars ir dvēsele.

Bet ar varbūt vien nepietika.

Un ar šo pēdējo cilvēki bieži vien izdara citādas izvēles, nekā tie gribētu. Jo viņiem trūkst uzticības. Jo uz cilvēkiem nevar paļauties. Jo tāda ir dzīve; tāpēc to sauc par dzīvi.

Nu, kopumā man tīri labi patika.

Tomēr, lai nu kā, Harijs Poters un Cūkkārpa man likās omulīgāki.

No angļu valodas tulkojusi Dace Andžāne. Izdevusi izdevniecība Egmont.

Attēls no izdevniecības Egmont mājaslapas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s