Linda Nemiera Sofijas noslēpums

Divas latviešu un viena bulgāru Laras Kroftas

Vāks – burvīgs. Bet ne jau tas mani piesaistīja. Jaunās latviešu rakstnieces Lindas Nemieras grāmatas pašas par sevi ir burvīgas. To valoda ir atšķirīga. Īpaša. Man ļoti patīk.

sofijas noslēpums
Kolāža Sofijas noslēpums

Tātad – Sofijas noslēpums. Noslēpums, kā jau noslēpums – bīstami vilinošs. Vai vilinoši bīstams. Un, kā jau Lara Krofta, arī Maruta, Veronika un bulgāriete Radomira ir spēcīgas, patstāvīgas, gudras un apķērīgas sievietes. Neiztrūkst arī briesmas. Pat nāves draudi, kas gandrīz piepildās. Un tas viss iztika bez prātu jaucošās mīlestības. (Mīlestība patiesībā dara tikai un vienīgi to.)

Linda Nemiera visās savās grāmatās sievietes parāda stipras, gudras un patiesas. Arī latviskas. Un valoda arī ir diezgan… īpatnēja. Latviska, protams, bet ļoti īpaša – Lindas Nemieras valoda. Tā ir dzīva. Mazliet dīvaina un pārsteigumiem pilna. Netrūkst arī humora un interesanti smieklīgo izteicienu.

Marutas pašcieņa tikko nokrita uz asfalta un sāka ēst smiltis.

Mans dzīvesprieks līda uz vēdera putekļos.

Mazliet jocīgi likās tas, ka bieži pieminētas dabiskās vajadzības – ēšana un tualetes nepieciešamība. Bet tas laikam ietilpst autores stilā. Un kā gan cilvēks var nebūt izsalcis pēc tādiem galvu (un arī kuņģi) reibinošiem piedzīvojumiem?

Vairāk nekā litrs kakao uzlika zināmas saistības.

„Kā bija, kā bija…” drusciņ satraukti nobubināju. „Tāda stresa pat pirms eksāmeniem nebija.”

`Bet ne jau tikai ar jautro dzīvesprieku izceļas autore un viņas radītās varones. Grāmatā bija arī dziļas un patiesi skaistas domas.

Virs mums pletās samtaini melnas debesis, kurās kāds ar nevērīgu roku saujām izkaisījis briljantus. Tie mirdzināja vēsi zilu gaismu un centās pārliecināt, ka ir tālas, neaizsniedzamas zvaigznes. Maliņā kautri vērās mēnestiņš čigāniņš, mums par godu uzspodrinājis ragus. Zeme bija vien tumša jūra zem mums, kur ik pa laikam starp melnajiem viļņiem pazibēja pilsētu gaismu saliņas.

Ar katru nākamo teikumu šīs burvīgās rindas vēršas arvien skaistākas un sirdi sildošākas.

Ceļojums uz Turciju un Bulgāriju bija patiešām patīkams. Un cik skumji man kļūst ap sirdi, kad no tā un kolorītajām un foršajām ceļa biedrenēm jāatvadās.

Lai Bulgārija paliek atmiņā ne tikai ar nodevību, bet arī ar garšas baudījumu!

Izdevusi Zvaigzne ABC.

Attēls no Zvaigzne ABC (grāmatas vāks). Attēli kolāžā no interneta resursiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s