Dace Judina Dīvainais Līgovakars

Īstā noskaņa karstas vasaras sākumam – latviešu detektīvromāns ar vēstures un romantikas piesitienu

Jāsāk ar to, ka šī ir sērijas “Izmeklē Anna Elizabete” otrā grāmata. To pamanīju tikai vēlāk. Šo kļūdu labošu un noteikti izlasīšu arī pārējās sērijas grāmatas, jo… bija labi.

Īsam ievadam jāsaka, ka pilnīgi subjektīvi man šī grāmata nedaudz atgādināja Lindas Nemieras kaķa lāsta sēriju. Ne gluži grāmata, bet manī esošā sajūta, to lasot. Ne tāpēc, ka būtu diži līdzīga; galvenokārt tā noskaņa un tas, ka abas ir latviešu autores. Mans salīdzinājums šeit ir kā kompliments, jo kaķa lāsta sērijas grāmatas ir vienas no manām mīļākajām.

Spēcīga, patstāvīga, gudra un jauna sieviete centrā. Plašs draugu un paziņu loks, kas gribot negribot ieskauj. Mūsdienu un pagātnes notikumi un noziegumi. Mazliet humora un maziet bailīgas nodrebināšanās. Un dažas sirdspuķītes, kas maisās pa kājām.

Nu ja, mīlestība, pāri un cauri visam, mīlestība. Tā laikam ir lielākā gan prieku, gan nelaimju cēlonis. Bet ko nu bez tās?

Romāns gan nav tik daudz par mīlestību. Arī citas dziļas un gudras domas tur neatradu, pat ja tādas tur bija un lasītājam bija paredzēts tās uzķert un izgaršot savās pārdomās. Ja gribam būt pavisam precīzi, tad atrast jau kaut ko atradu, bet tā kā tas man šobrīd nav aktuāli, tad neizgaršojot noriju. Grāmatā bija daudz kā cita, ko izgaršot. Un vēl (atkal) par to mīlestību – priecājos, ka tā tur bija un ka tā bija tieši tāda – mērenā daudzumā, bet vajadzīga.

Vēl tikai jāpiemin fakts, ka izlasīju dienas ar pusi (pat mazāk) laikā. Bija ārkārtīgi interesanti. Paldies autorei!

Attēls no ZvaigzneABC

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s